Ramenové markýzy

Oblíbená látková clona, kterou v létě oceníme na terase.

Markýzy bez kazety

Markýzy bez kazety

Ramenové markýzy bez kazety mají jednoduchou konstrukci a jsou levnější, ale látka na hřídeli není chráněná před povětrnostními vlivy. Tato markýza je vhodná tedy pro prostory, které jsou chráněné před deštěm - např. montáž pod balkónem, pod střešním přehasem atd.

Markýzy s kazetou

Markýzy s kazetou

Markýza s kazetou je precizní clona, kde látku chrání před povětrnostními vlivy hliníková kazeta. Kazetová markýza je kompaktní designový prvek na fasádě domu. Tato markýza najde uplatnění na terasách rodinných domů, balkónech bytů i venkovních posezení u restaurací.

Markýzové látky

Markýzové látky

Potah markýzy je z velmi kvalitní látky, která je vyráběna speciálně pro tento účel. Látka musí být naprosto odolná proti venkovním vlivům a musí se vám líbit. Navíc musí být velmi pevná - vítr na ploše markýzy působí velkou vztlakovou silou. Dále látka musí splňovat velkou odolnost proti plísni. 

Automatické ovládání markýz

Automatické ovládání markýz

Pro snadnější a tím i častější ovládání markýz využijete elektromotor. Vlastní ovládání je příjemně jednoduché a navíc můžete markýzu zabezpečit proti větru. Elektrické ovládání markýz přináší řadu výhod, mezi které patří například jednoduchost obsluhy, bezpečnost a design.

Kotvení markýz

Kotvení markýz

Způsoby kotvení markýzy na váš dům je třeba navrhnout s ohledem na konstrukci místa instalace. Jinak se kotví markýza na zateplenou a jinak na nezateplenou zeď. Další možností je umístění markýzy na krokev, pod balkon a podobně. 

4