Horizontální žaluzie je tradiční stínící prvek. Má ideální vlastnosti uživatelského komfortu dané možností naklápění lamely. Díky této vlastnosti reguluji světlo vstupující do interiéru přesně dle polohy slunce a mé nálady. Další výrazný bonus tohoto stínění je relativně nízká pořizovací cena.

Z hlediska ovládání můžeme rozdělit horizontální žaluzie na žaluzie ovládané:

  • řetízkem
  • tyčkou a šňůrou
  • nekonečnou smyčkou a klikou

Tyto žaluzie jsou vybaveny planetovou převodovkou ovládanou pro snadné ovládání, kuličkovým řetízkem /v barvě bílé, hnědé, béžové nebo šedé/, která zabezpečuje naklápění a vytahování lamel. Umístění žaluzie těsně u skla pod zasklívací lištou umožňuje pohodlný přístup ke klice okna. Ovládání převodovkou zajišťuje dlouhou životnost žaluzie.

Pro uživatele je příjemné pohodlné ovládání a moderní design. Tyto žaluzie mohou být osazeny lamelou o síle 0,18 mm v 35 barevných odstínech, nebo lamelou o síle 0,21 mm v 59-ti barevných odstínech. Další možnost modifikace je použití lamely o šířce 16 mm v 9-ti barevných odstínech. Horní nosič a spodní profil můžete přizpůsobit rámu Vašeho okna výběrem ze vzorníku. Boční vedení je zde zajištěno silonovou strunou o průměru 0,8 mm. Žaluzie lze vyrobit i v domykatelném (celostínícím) provedení.

Řetížkové

žaluzie IDK

IDK
Typ IDK je dnes nejpoužívanější žaluzií do plastových oken a eurooken. Nosiče mohou být v barvě bílé, šedé a třech odstínech hnědé barvy. Vyústění kuličkového řetízku je umístěno svisle nad příchytkou. Systém vychází z osvědčené žaluzie Isodesign

žaluzie IDS

IDS
Typ IDS je nejnovějším typem žaluzií do plastových oken a eurooken a vyznačuje se novými krytkami elegantního zaobleného tvaru. Krytky jsou menší než u systému IDK. I zde je vyústění řetízku umístěno svisle nad příchytkou. 

žaluzie Max 25

Max25
Žaluzie MAX 25 má přímé uložení převodovky. Odpadá zde labirint pro výpust řetízku dál od hrany zasklívací lišty. Řetízek je šikmo ke krytce. Tato žaluzie má nejlehčí chod. Nosič je překryt zaoblenou, elegantní hliníkovou RONDO lištou s možností výběru z devíti barev či dekorů imitace dřeva.

Tyčka šňůra 

U tohoto typu je použita špičková rakouská mechanika, která zaručuje žaluzii delší životnost a snadnější ovládání. Horní nosič je o rozměrech 19 x 27 mm, s možností výběru z několika barevných odstínů. Žebříčky a provázky mohou být sladěny s barvou lamel. Tento typ může být vybaven lamelou o síle 0,18 mm v 33 barevných odstínech, lamelou o síle 0,21 mm v 59-ti barevných odstínech, nebo lamelou šířky 16 mm v 9-ti barevných odstínech. Boční vedení je zde zajištěno silonovou strunou o průměru 0,8 mm.

Tyčka šňůra

Možnosti provedení:

Meziskelní - pro šroubovací okna. Ovládaní z interiéru, naklápění  ohebným hřídelem, vytahování lamel provázkem.

Interiérové - pro jakákoli okna včetně šikmin. Vhodné i pro oddělení prostor. Naklápění lamel pomocí šnekové převodovky, vytahování lamel provázkem aretovaným brzdou. 

Žaluzie 35 a 50mm ovládané nekonečnou šňůrou či motorem

Žaluzie INT jsou určeny pro umístění v interiéru a slouží především ke stínění větších ploch. Jsou vhodné i tam, kde by u jiných, subtilnějších typů žaluzií, mohlo docházet k mechanickému poškození lamel. Tyto žaluzie lze využít i pro rozdělení prostoru místnosti. Lamely jsou hliníkové, zvolit povrchovou úpravu lze z více než z 10 barevných odstínech.  Navíječ ložisek a kolečka jsou zhotoveny z vysoce kvalitního plastového materiálu, zajišťující hladký a bezhlučný provoz. V nabídce je několik možností ovládání a to nekonečnou šňůrou, klikou nebo motorem. 

žaluzie Int 35

INT 35
Horní profil o velikosti 40 x 40 mm je ocelový povrchově upravený pozinkováním a emailováním, stejně jako spodní profil. Oba profily jsou dodávány v bílé barvě. Navíječ ložisek a kolečka jsou zhotoveny z vysoce kvalitního plastového materiálu, zajišťující hladký a bezhlučný provoz. V nabídce je několik možností ovládání a to nekonečnou šňůrou, klikou nebo motorem. Lamela 35mm v těchto barevných odstíněch.

INT 50
Horní profil o velikosti 40 x 40 mm je ocelový povrchově upravený pozinkováním a emailováním, stejně jako spodní profil. Oba profily jsou dodávány v bílé barvě. Navíječ ložisek a kolečka jsou zhotoveny z vysoce kvalitního plastového materiálu, zajišťující hladký a bezhlučný provoz. V nabídce je několik možností ovládání a to nekonečnou šňůrou, klikou nebo motorem. Lamela 50mm v těchto barevných odstíněch.

Vzorníky

Vzornik lamela 25mm, tl 0,18mm 
Vzornik lamela 25mm, tl 0,21mm 
Vzornik lamela 16mm 
Vzorník horní profil 

schowroom

Typšířka lamelymin. šířkamax. šířkamax. šířkamax. plocha
IDK 25 a 16mm 35cm 220cm 240cm 5,28m2
IDS 25 a 16mm 35cm 220cm 240cm 5,28m2
MAX25 25 a 16mm 35cm 220cm 240cm 5,68m2
MAX25 motor 25 a 16mm 51cm 220cm  240cm  5,28m2
7